$76
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9635730 |
| MPN: | B6361 |
| GTIN: | 027084046304 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 13.5 in |
| Doll Size: | 11.5 in |
| Item Width: | 6 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Long straight braids |
| Number of Pieces: | 7 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Princess of the Vikings Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Polymer Vinyl |
| Set Includes: | Doll Helmet Shoes Gown Doll stand "Passport" Certificate of Authenticity |
| Franchise: | Mattel Barbie |
| Series: | Princess Dolls of the World |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Item Weight: | 13 oz |
| Product Line: | Dolls of the World |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.
YOU MIGHT ALSO LIKE