$185
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9958617 |
| MPN: | M0685 |
| GTIN: | 027084555516 |
| Doll Hair Color: | Varies |
| Doll Eye Color: | Varies |
| Item Length: | 3.4 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Item Width: | 7.2 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Artist: | Mattel |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Pink Label |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2007 |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 11 1/2 in |
| Features: | Collector Toy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Mary Poppins Bert Barbie Ken Doll Mary Poppins Jane and Michael Barbie Doll Set |
| Era/Year: | 2007 |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Mary Poppins |
| Series: | Mary Poppins |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Mary Poppins |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | Mary Poppins |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.