$72
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9795783 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 9 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2001 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Malibu Barbie |
| Era/Year: | 2001 |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Franchise: | malibu |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Youth |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Original/Reproduction: | Reproduction |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.