$308
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9791648 |
| MPN: | HBY14 |
| GTIN: | 194735004959 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 1.9 in |
| Doll Size: | 11.8 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Wavy |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 6 |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2021 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | No |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Shoes Accessories Jewelry |
| Material: | silkstone |
| Franchise: | Silkstone Barbie |
| Series: | Silkstone Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult |
| Product Type: | Doll(s) |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Barbie Signature Silkstone |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.