$219
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9784994 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Artist: | mattel |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Gold Label |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | see photos |
| Occasion: | All Occasions |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2013 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Store Exclusive |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll Shoes Doll Accessories Jewelry |
| Franchise: | designer mattel |
| Series: | gold label designer |
| Ethnicity: | African American |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Adult |
| Product Type: | Doll(s) |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Original/Reproduction: | Original |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 3 lb |
| Product Line: | designer gold label |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.