$1222
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9784272 |
| MPN: | GCM97 |
| GTIN: | 0887961731439 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Color: | Multicolor |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Compatible Doll Size: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 5 |
| Occasion: | All Occasions |
| Doll Type: | Fashion Doll |
| Year Manufactured: | 2017 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | No |
| Features: | Platinum |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Clothing Type: | Dress Shoes |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Dress Shoes COA Doll Stand |
| Material: | Plastic |
| Clothing Style: | Seasonal Casual |
| Series: | Platinum Designer |
| Type: | Designer Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Platinum |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | Designer Barbie |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 7 lbs 7oz |
| Product Line: | Designer Editions |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.