$585
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9783831 |
| GTIN: | 60074299296088 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Limited Edition |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 7 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2000 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | No |
| Features: | With Original Packaging |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Ferrari Barbie |
| Original or Reproduction: | Original |
| Era/Year: | 2000 |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Accessories COA Doll Stand Shoes Gown Earrings Hair Accessories |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Limited Edition |
| Edition: | LIMITED |
| Series: | Limited |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Collector Barbie Doll |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Original/Reproduction: | Original |
| Collection: | Ferrari |
| Theme: | Collector Doll |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | BARBIE |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.