$300
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9783825 |
| GTIN: | 074299269271 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Green |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Limited Edition |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2001 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | No |
| Features: | Retired |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 2001 |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Limited |
| Edition: | Limited Edition |
| Series: | Limited Edition |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Limited Edition |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Royal Jewels Collection |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | Limited |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Doll |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.