$91
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9783676 |
| GTIN: | 027084675214 |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Age Group: | 6+ |
| Custom Bundle: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Series: | Dolls of the World Collection |
| Number of Pieces: | 3 |
| Doll Complexion: | Light |
| Collection: | Dolls of the World |
| Occasion: | All Occasions |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Material: | Plastic |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Labels & Editions: | Pink Label |
| Product Line: | Dolls of the World |
| Character: | Dolls of theWorld |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 2 lb |
| Artist: | Mattel |
| Franchise: | Barbie |
| Unit Quantity: | 1 |
| Antique: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Era/Year: | 2008 |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Type: | Dolls of the world |
| Original/Reproduction: | Original |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.