$155
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9783453 |
| GTIN: | 0027084690453 |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Age Group: | Adult |
| Custom Bundle: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Series: | Anniversary Barbie |
| Number of Pieces: | 3 |
| Doll Complexion: | Light |
| Unit Type: | oz |
| Collection: | Anniversary Dolls |
| Occasion: | All Occasions |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Material: | Plastic |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Labels & Editions: | Special Occasion Collection |
| Product Line: | Anniversary Dolls |
| Character: | Barbie |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 2.5 lb |
| Artist: | Mattel |
| Signed By: | Adult |
| Franchise: | Barbie |
| Unit Quantity: | 1 |
| Antique: | No |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Type: | Fashion Doll |
| Original/Reproduction: | Original |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.