$150
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9782021 |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Doll Hair Color: | Black |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Age Group: | Adult |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Series: | Great Eras Barbie |
| Number of Pieces: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium Light |
| Occasion: | All Occasions |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Material: | Plastic |
| Bundle Listing: | No |
| Year Manufactured: | 1993 |
| Product Line: | Great Eras Collection |
| Character: | Great Eras Barbie |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Franchise: | Mattel barbie |
| Antique: | No |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Accessories |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Type: | Great Eras Barbie doll |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.