$254
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9781690 |
| GTIN: | 00746775170585 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Gold Label |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Number of Pieces: | 6 |
| Occasion: | All Occasions |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2013 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | no |
| Features: | Collector Gold Label |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Ken |
| Era/Year: | 2013 |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Coat Doll Outfit Shoes Shoes Doll Stand Pants |
| Material: | silkstone |
| Franchise: | Ken Doll |
| Series: | Collector |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Silkstone Barbie Ken Doll |
| Product Type: | Doll(s) |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Original/Reproduction: | Original |
| Collection: | Barbie Fan Exclusive |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Silkstone Fashion Models |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.