$365
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9744181 |
| MPN: | H1706 |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Doll Hair Color: | Black |
| Item Width: | 8 in |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Features: | Silver Label |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Series: | Davids Bridal Silver Label |
| Number of Pieces: | 1 |
| Doll Complexion: | Dark |
| Unit Type: | Unit |
| Occasion: | Wedding |
| Ethnicity: | African American |
| Vintage: | Yes |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Material: | Fabric Plastic Vinyl |
| Year Manufactured: | 2005 |
| Product Line: | Davids Bridal Model Muse |
| Character: | Barbie |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 1 lb |
| Unit Quantity: | 1 |
| Antique: | No |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Outfit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Type: | Fashion Doll |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.