$89
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9734852 |
| GTIN: | 027084292626 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | Doll 11.5" box 13.5" |
| Doll Size: | 11.5" |
| Item Width: | Box 8" by 3" |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2006 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Features: | Collector Edition |
| Unit Quantity: | One |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Lucille Ball as Lucy Ricardo |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Mixed materials |
| Franchise: | I Love Lucy |
| Series: | I Love Lucy |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1.5lbs |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.