$302
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9670556 |
| MPN: | B6710 |
| GTIN: | 027084050295 |
| Doll Hair Color: | Red/Blonde |
| Doll Eye Color: | Brown/Blue |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy/Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Features: | Collector Toy Removable Clothes Special Edition Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Chelsea/Hudson |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Outfit |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Franchise: | Mattel MyScene |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1 lb 10 oz |
| Product Line: | Night on the Town |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.