$108
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9665340 |
| MPN: | 21509 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 9 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 2 |
| Occasion: | Birthday |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 1998 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Accessories |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Birthday Wishes |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 0.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.