$176
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9664102 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Doll Hair Type: | Curly Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 10 |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Limited Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Accessories Doll Hat Jewelry Outfit |
| Material: | Bisque Cloth Composition Plastic |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | Silkstone |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Item Weight: | 2 lb |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.