$380
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9663140 |
| MPN: | CGK94 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 18" |
| Artist: | Bill Greening |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Gold Label |
| Doll Hair Type: | Straight Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2015 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated With Original Packaging Accessories |
| Featured Refinements: | Barbie Gold Label Doll |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 2015 |
| Signed: | No |
| Material: | Fabric Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Faraway Forest |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Collector Doll |
| Doll Age Group: | Adult |
| Product Type: | Fantasy |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Faraway Forest Collection |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Original/Reproduction: | Original |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 3 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
| Country of Origin: | Indonesia |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.