$572
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9662498 |
| GTIN: | 00194735096985 |
| Doll Hair Color: | Pink |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Javier Meabe |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight Wavy |
| Number of Pieces: | 15 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2023 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Limited Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic Polyester Vinyl |
| Franchise: | Día De Meurtos |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Doll Age Group: | Adult Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.