$81
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9662349 |
| GTIN: | 074299172496 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 11.5 Inches Tall |
| Doll Size: | 1/6/ Scale--11.5 Inches |
| Item Width: | 9 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Occasion: | Pop Culture Collectible |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 1996 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Special Edition Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Doll Complexion: | Pale Skin |
| Character: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Signed: | No |
| Material: | Molded Plastic/PVC Figure and Cloth Clothing Fabric |
| Set Includes: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Franchise: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Series: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Type: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | 6 and Up |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 1 to 2 Pounds |
| Product Line: | Mattel Barbie Special Edition Winter Fantasy 11.5" Figure |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.