$268
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9662263 |
| MPN: | B3423 |
| GTIN: | 0027084029802 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | YoSD |
| Item Width: | 3 in |
| Set Includes: | Doll |
| Artist: | Adora |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2004 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Gold Label Limited Edition |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Material: | Vinyl Hard Plastic Cloth Plastic |
| Franchise: | Byron Lars Nne Treasures of Africa Barbie |
| Series: | All-Star B.B.s |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Designer Editions |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.