SALE: $234 (-16%) $279
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9661730 |
| MPN: | P6750 |
| Doll Hair Color: | Dark |
| Doll Eye Color: | Varies |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 11.5 - 12 in |
| Item Width: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Collector Edition |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | Wedding |
| Year Manufactured: | 2009 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Male and Female |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition With Original Packaging |
| Featured Refinements: | Barbie Ken Doll |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Ken |
| Era/Year: | 1959 |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Doll Stands Wedding Ensembles |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | 50th Anniversary My Favorite Batbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Product Type: | Doll(s) |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | My Favorite Barbie |
| Theme: | Retro |
| Original/Reproduction: | Reproduction |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | My Favorite Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.