SALE: $80 (-39%) $132
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9661605 |
| MPN: | DW21126 |
| GTIN: | 074299203305 |
| Model: | COCA COLA Fashion Classic Series After the Walk |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Color: | multi-colored |
| Size: | 10" approx |
| Doll Size: | 10" |
| Artist: | Avon |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1997 |
| Personalize: | No |
| Department: | Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| ITEM NUMBER: | DW21126 |
| Style: | Barbie |
| Features: | Special Edition |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 1997 |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic Vinyl Cloth |
| Set Includes: | Doll |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| APPROXIMATE DIMENSIONS: | 10" doll approx |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth Unisex Baby & Toddler |
| Original/Reproduction: | Original |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Avon Barbie |
| Manufacturer: | Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.