$79
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9661080 |
| MPN: | 15316 |
| GTIN: | 194735153169 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Item Width: | 1 in |
| Country of Origin: | Unknown |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Disney |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Varies |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 3 |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Articulated Removable Clothes |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Tinker Bell |
| Set Includes: | Doll Outfit Wings |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Franchise: | Disney Peter Pan & Wendy |
| Series: | Disney Peter Pan & Wendy |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Product Line: | Disney Barbie Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.