$88
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9657859 |
| Doll Eye Color: | sketch |
| Doll Hair Color: | sketch |
| Item Width: | 9 6/8 in |
| Item Length: | 14 6/8 in |
| Features: | Collector Edition |
| Doll Age Group: | Adult |
| Doll Gender: | sketch |
| Personalize: | No |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Series: | barbie sketch |
| Number of Pieces: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Collection: | limited |
| Occasion: | All Occasions |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Vintage: | Yes |
| Product Type: | Sketch only |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Year Manufactured: | 1998 |
| Labels & Editions: | Limited Edition |
| Product Line: | BARBIE |
| Character: | Barbie |
| Packaging: | Without Packaging |
| Item Weight: | 0.5 lb |
| Artist: | Vera Wang |
| Signed By: | Vera Wang |
| Franchise: | Mattel Barbie |
| Unit Quantity: | 1 |
| Antique: | No |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Sketch only |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Personalized: | No |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Era/Year: | 1998 |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Type: | Vea Wang doll Sketch |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.