$428
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9655424 |
| MPN: | C1305 |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Doll Hair Color: | Black |
| Item Width: | 13 in |
| Item Length: | 15 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Features: | Retired/ gift set Gift Set |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Number of Pieces: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Unit Type: | Unit |
| Collection: | My Scene |
| Occasion: | Halloween |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Material: | Cloth Plastic Rubber Vinyl |
| Year Manufactured: | 2004 |
| Labels & Editions: | Masquerade Madness |
| Product Line: | My Scene Dolls |
| Character: | Nolee |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Franchise: | Mattel My Scene |
| Unit Quantity: | 1 |
| Set Includes: | Doll Doll Accessories Outfit |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Era/Year: | 2004 |
| Theme: | Fantasy |
| Type: | Fashion Doll |
| Original/Reproduction: | Original |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.