$191
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9654085 |
| MPN: | 20929 |
| GTIN: | 0027084204902 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11 1/2” |
| Item Width: | 4 in |
| Artist: | Bob Mackie |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Occasion: | Christmas |
| Year Manufactured: | 2005 |
| Personalize: | Yes |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Handmade: | Yes |
| Doll Complexion: | Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | Yes |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Mattel Barbie Dolls |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1 lb |
| Product Line: | Holiday Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.