$91
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9653578 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 11 in |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 7 |
| Custom Bundle: | No |
| Year Manufactured: | 2008 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Item Height: | 11 in |
| Features: | Voice With Original Packaging |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Sharpay |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll doll microphone |
| Franchise: | high school musical |
| Type: | Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Child |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | School |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.