$268
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9653085 |
| MPN: | X8275 |
| GTIN: | 0746775170509 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 3 in |
| Item Width: | 8 in |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Barbie |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2013 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Fan Club Exclusive Gold Label Articulated Interactive Anatomically Correct Nude Removable Clothes |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Barbie |
| Material: | Vinyl Plastic |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Silkstone Fashion Models |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.