$235
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9650680 |
| Doll Hair Color: | Varies |
| Doll Eye Color: | Varies |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11.5" |
| Item Width: | 4 in |
| Artist: | Mattel |
| Unit of Sale: | Lot |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Collector Edition |
| Number of Pieces: | 5 |
| Custom Bundle: | Yes |
| Year Manufactured: | 1995 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl & Boy Dolls |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Personalized: | No |
| Features: | Collector Edition |
| Unit Quantity: | 5 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Eliza Doolittle |
| Era/Year: | 1995 |
| Signed: | No |
| Bundle Description: | Set of 5 |
| Set Includes: | Display Stand Doll Doll Accessories |
| Material: | Cardboard Fabric Plastic |
| Franchise: | My Fair Lady |
| Series: | Hollywood Legends |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Hollywood Legends |
| Original/Reproduction: | Original |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Product Line: | Hollywood Legends |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.