$261
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9641932 |
| MPN: | T7901 |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Artist: | Mattel |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Labels & Editions: | Pink Label |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 2 |
| Occasion: | All Occasions |
| Custom Bundle: | Yes |
| Year Manufactured: | 2010 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Gender Neutral |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Gift Set Collector Toy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Lucy Barbie and Ricky Ken |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | I Love Lucy |
| Series: | I Love Lucy |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Barbie Dolls Giftset |
| Doll Age Group: | over 6 years old |
| Product Type: | Doll(s) |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | I Love Lucy |
| Theme: | TV & Movies |
| Original/Reproduction: | Original |
| Time Period Manufactured: | Barbie Contemporary (1973-Now) |
| Item Weight: | 3 lb |
| Product Line: | I Love Lucy |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.