$94
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 9641540 |
| Model: | Ariel |
| Doll Hair Color: | Red |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 16 in |
| Doll Size: | 16in. |
| Item Width: | 5 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Glen Keane |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2013 |
| Gender: | Girls |
| Doll: | The Little Mermaid |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Store Exclusive |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Ariel |
| Signed: | No |
| Material: | Plastic |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | The Little Mermaid |
| Series: | Mermaid Series |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Doll |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Doll Age Group: | Unisex Baby & Toddler |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Character Family: | Disney Princesses |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Store Exclusives |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.
YOU MIGHT ALSO LIKE