$166
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9640945 |
| MPN: | B9872 |
| GTIN: | 027084078855 |
| Doll Hair Color: | Light Red |
| Doll Eye Color: | Grayish |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 9 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Edition Collector Toy Limited Edition Retired |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Madison |
| Material: | Cloth Fabric Plastic Rubber Vinyl |
| Set Includes: | Accessories Doll Outfit Purse Shoes Sunglasses |
| Franchise: | Mattel My Scene |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 15.6 oz |
| Product Line: | My Scene |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.