$110
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9640927 |
| MPN: | c1586 |
| GTIN: | 0027084092035 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 11.5 inch |
| Item Width: | 9 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Number of Pieces: | 11 |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy Durable Manufactured Removable Clothes |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Doll Outfit |
| Material: | Cloth Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | My Scene Barbie |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Fashion Doll |
| Doll Age Group: | Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Outdoor Adventure |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1 lb 3 oz |
| Product Line: | My Scene Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.