$78
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Disney Princess |
| SKU: | 9640749 |
| MPN: | 87530 |
| GTIN: | 039897875309 |
| Doll Hair Color: | Light Brown |
| Item Length: | 18 in |
| Doll Size: | 18 in |
| Item Width: | 6 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2014 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Anna |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Frozen |
| Series: | Frozen |
| Type: | Play Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | TV & Movies |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Product Line: | Disney |
ABOUT Disney Princess
Kids can celebrate the most magical adventures with dolls and playsets inspired by the empowered heroines they love! Disney Princess is a very popular unique toys collection.