$110
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9639861 |
| MPN: | L4103 |
| GTIN: | 027084493597 |
| Doll Hair Color: | Brown w/Red Streaks |
| Doll Eye Color: | Hazel |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 7 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Robert Best |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2007 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Pink Label |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium Dark |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Display Stand Doll Outfit Shoes COA |
| Material: | Cloth Fabric Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie Go Red |
| Series: | Barbie Colletibles |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | African American |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 14 oz |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.