$302
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9638915 |
| MPN: | C3728 |
| GTIN: | 027084109009 |
| Doll Hair Color: | Chelsea/Red & Hudson/Blonde |
| Doll Eye Color: | Chelsea/Brown & Hudson/Blue |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12" |
| Item Width: | 12 in |
| Artist: | Unknown |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly Straight |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2003 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl & Boy Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Licensed Reproduction |
| Features: | Collector Edition Collector Toy Limited Edition As shown in photos |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Chelsea/Hudson Chelsea & Hudson |
| Signed: | No |
| Material: | Rubber Plastic Cloth Fabric |
| Set Includes: | Doll Doll Accessories Hat Outfit Purse Shoes Sunglasses Doll and Accessories listed on contents 2 Dogs |
| Franchise: | Mattel My Scene |
| Series: | My Scene Out & About |
| Type: | Doll Playset |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth Teen |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 27.1 oz. |
| Product Line: | My Scene |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.