$286
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9637742 |
| GTIN: | 0027084442380 |
| Doll Hair Color: | Black |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 3 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2007 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Black Label Collector Edition Removable Clothes |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium Light |
| Character: | Cher |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Coat Display Stand Doll Jewelry Outfit Shoes COA Microphone |
| Material: | Cloth Fabric Hard Plastic Plastic Vinyl |
| Franchise: | Bob Mackie |
| Series: | Bob Mackie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Celebrity |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 1.5 lb |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.