$89
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 9632877 |
| MPN: | B3297 |
| GTIN: | 027084028652 |
| Item Length: | 13 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 4 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2002 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit Quantity: | 1 |
| Character: | Barbie |
| Era/Year: | 2002 |
| Set Includes: | Hat Jewelry Outfit Purse Shoes |
| Material: | Cloth Fabric Plastic Rubber |
| Franchise: | Barbie My Scene |
| Series: | 1st Edition My Scene |
| Type: | Fashion Outfit |
| Product Type: | Clothing & Shoes |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Collection: | Pop Culture Barbie |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 4 oz. |
| Product Line: | My Scene Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.