$660
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Mattel |
| SKU: | 12385236 |
| Doll Hair Color: | Black and turquoise |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Wavy braided |
| Number of Pieces: | 1 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2019 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Black Label 1st edition collectors & limited |
| Unit Quantity: | 1 |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll stand & COA |
| Material: | Vinyl |
| Franchise: | Dia De Muertos Barbie |
| Series: | Dia de Muertos Barbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Hispanic/Latino |
| Doll Age Group: | Teen to Adult |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Time Period Manufactured: | 2010-2019 |
| Item Weight: | 3 lb |
| Country of Origin: | Mexico |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Mattel
Mattel is a leading toy brand known for its iconic products, including Barbie and Hot Wheels. Renowned for its creativity and innovation, Mattel offers a diverse range of toys that inspire play and learning for children of all ages. With Mattel, you can explore imaginative worlds and engage in fun adventures, making it a trusted choice for families worldwide.