$149
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Hasbro |
| SKU: | 12376911 |
| Color: | Red |
| Item Length: | 3 in |
| Item Width: | 6 in |
| TV Show: | The Transformers |
| Series: | Transformers |
| Theme: | Transformers & Robots |
| Animation Studio: | Toei Animation |
| Vehicle Type: | Truck |
| Franchise: | Transformers |
| Features: | Boxed Transforming |
| Movie: | The Transformers The Movie |
| Transformer Faction: | Autobot |
| Country of Origin: | Vietnam |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Height: | 6 in |
| Year Manufactured: | 2022 |
| Type: | Action Figure |
| Items Included: | Gun |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Character: | Ironhide |
ABOUT Hasbro
Hasbro is a global branded entertainment leader whose mission is to entertain and connect generations of fans through the wonder of storytelling and exhilaration of play. Hasbro delivers engaging brand experiences for global audiences through gaming, consumer products and entertainment, with a portfolio of iconic brands.