$69
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12252047 |
| GTIN: | 7445018530584 |
| Item model number: | HJT02 |
| Doll Hair Color: | Blonde and Red |
| Doll Eye Color: | Blue and Hazel |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 11in |
| Item Width: | 6 in |
| Materials sourced from: | Indonesia |
| Country of Origin: | Unknown |
| Unit of Sale: | Lot |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies Wavy |
| Number of Pieces: | 4 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | Unknown |
| Product Dimensions: | 1.34 x 2.87 x 11.73 inches |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | Unit |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Unit Quantity: | 2 |
| Doll Complexion: | Light |
| Release date: | April 8 2023 |
| Character: | Barbie |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Silicone |
| Franchise: | Fashionistas |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Packaging: | Original (Opened) |
| Theme: | Cultures & Ethnicities |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Item Weight: | 6.3 ounces |
| Product Line: | Fashionistas |
| Manufacturer: | Mattel |
| Manufacturer recommended age: | 3 years and up |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.