$76
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12250878 |
| GTIN: | 027084210521 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 4 in |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 2004 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Scented |
| Doll Complexion: | Medium |
| Character: | Teresa Cali Girl Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories |
| Series: | Sun & Beach Barbie |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Youth Teens Adult |
| Theme: | Career |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Product Line: | Cali Girl Barbie Collector |
| Country of Origin: | Indonesia |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.