$95
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12208304 |
| MPN: | 10909 10910 |
| GTIN: | 074299109096 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Brown |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 4 in |
| Unit of Sale: | Lot |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Number of Pieces: | 2 |
| Occasion: | Wedding |
| Year Manufactured: | 1993 |
| Vintage: | Yes |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Collector Toy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Belle Prince Eric |
| Signed: | No |
| Material: | Vinyl |
| Set Includes: | Doll |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Beauty and the Beast |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Characters |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.