$152
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12111632 |
| MPN: | HJG72 |
| GTIN: | 194735085682 |
| Model: | HJG72 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Size: | 11” |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 11” |
| Item Width: | 2 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Unknown |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Occasion: | Christmas |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2023 |
| Gender: | Girl |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Limited Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Accessories Doll |
| Material: | Cloth Plastic |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Christmas |
| Type: | Fashion Dolls |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Teens |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 2020-Now |
| Country of Origin: | Unknown |
| Item Weight: | 1 lb |
| Product Line: | Holiday Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.