$98
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12076531 |
| GTIN: | 0074299234200 |
| Item Length: | 11 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 8 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Artist: | Byron Lars |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Varies |
| Character: | Barbie |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 1998 |
| Set Includes: | Doll Outfit |
| Material: | Cloth Plastic |
| Vintage: | Yes |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Features: | Collector Edition |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Doll Complexion: | Light |
| Product Line: | Barbie Collector |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.