$74
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12036175 |
| GTIN: | 027084037852 |
| Doll Hair Color: | Brown |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 12” |
| Item Width: | 6 in |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 1 |
| Year Manufactured: | 2002 |
| Doll Gender: | Boy Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Retired |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Male Doll Bryant |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll |
| Material: | Plastic |
| Franchise: | Mattel |
| Series: | My Scene |
| Type: | My Scene Barbie Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Time Period Manufactured: | 2000-2009 |
| Item Weight: | 2.5 lb |
| Product Line: | My Scene Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.