$82
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12035152 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Green |
| Item Length: | 12 in |
| Doll Size: | 12 in |
| Item Width: | 3 in |
| Country of Origin: | Indonesia |
| Artist: | Matel |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 8 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1995 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Bendable Limb Collector Edition Collector Toy |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Outfit laced trim gown pantaloons bonnet lace fingerless gloves staff with bow molded on shoes hairbrush doll stand reply card |
| Material: | Cloth Fabric Hard Plastic Plastic |
| Franchise: | Little Bo Peep |
| Series: | Barbie as Lil Bo Peep |
| Type: | Barbie Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Adult Teens Youth |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fantasy |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Fairytale Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.