$112
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 12035094 |
| MPN: | 11782 |
| GTIN: | 074299117824 |
| Doll Hair Color: | Dark Brown |
| Doll Eye Color: | Varies |
| Item Length: | 14 in |
| Doll Size: | 11.5 |
| Item Width: | 10 in |
| Country of Origin: | Malaysia |
| Unit of Sale: | Single Unit |
| Doll Hair Type: | Curly |
| Number of Pieces: | 5 |
| Occasion: | All Occasions |
| Year Manufactured: | 1993 |
| Personalize: | No |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Unit Type: | lb |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Special Edition Anniversary |
| Unit Quantity: | 3 |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie |
| Signed: | No |
| Set Includes: | Doll Accessories |
| Material: | Plastic Vinyl |
| Franchise: | Barbie |
| Series: | Anniversary |
| Type: | Fashion Doll |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Doll Age Group: | Teens Adult |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Fashion & Beauty |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 2 lb |
| Product Line: | Anniversary Dolls |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.