$86
PRODUCT DETAILS
| Brand: | Barbie |
| SKU: | 11996466 |
| MPN: | 23617 |
| GTIN: | 0074299236174 |
| Doll Hair Color: | Blonde |
| Doll Eye Color: | Blue |
| Item Length: | 12.2 in |
| Doll Size: | 13 in |
| Item Width: | 2.5 in |
| Product Type: | Doll(s) with Clothing/Accessories |
| Era/Year: | 1999 |
| Collection: | Holiday Barbie |
| Set Includes: | Doll |
| Antique: | No |
| Doll Hair Type: | Straight |
| Occasion: | Christmas |
| Number of Pieces: | 3 |
| Year Manufactured: | 1999 |
| Doll Gender: | Girl Doll |
| Original/Licensed Reproduction: | Original |
| Features: | Special Edition Pink Label Gold Label Limited Edition Collector Edition |
| Doll Complexion: | Light |
| Character: | Barbie Stacie Kelly |
| Material: | Plastic |
| Ethnicity: | Caucasian |
| Type: | Doll Set |
| Doll Age Group: | Adult Toddler Child |
| Packaging: | Original (Unopened) |
| Theme: | Toys & Games |
| Time Period Manufactured: | 1990-1999 |
| Item Weight: | 590 g |
| Product Line: | Holiday Barbie |
ABOUT Barbie
Barbie is a fashion doll manufactured by American toy company Mattel. Barbie is the most popular fashion doll ever produced.